Strani nogometBRONCa nizozemcima

Van Persie, Blind i Wijnaldum potopili Brazil

13. srpnja 2014. - 02:18
Nogometna reprezentacija Nizozemske osvojila je treće mjesto na svjetskom prvenstvu nakon što je u Brasiliji pred 69,349 gledatelja pobijedila Brazil 3-0.

Golove za 'oranje' zabili su Robin van Persie iz jedanaesterca u drugoj minuti, Daley Blind u 17. minuti, te Georginio Wijnaldum u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Nažalost, bila je to još jedna utakmica na ovom prvenstvu koju su obilježile sudački previdi. Ovoga puta bila su sporna prva dva nizozemska gola, a alžirski sudac Djamel Haimoudi je oštetio Brazil i za kazneni udarac.

Nizozemcima je to prva bronca na svjetskim prvenstvima, nakon tri druga mjesta (1974, 1978, 2010) i jednog četvrtog. Jedinu dosadašnju utakmicu za broncu 'Oranje' je igralo 1998. godine u Parizu kada je Hrvatska bila bolja i pobijedila 2-1. Brazil je do ...
17. travanj 2024 21:15