Košarkadrugu godinu zaredom

Parker najbolji europski košarkaš za 2014.; Među deset najboljih nema Hrvata

28. siječnja 2015. - 15:14
Francuski branič Tony Parker drugu je godinu zaredom proglašen najboljim europskim košarkašem u izboru FIBA Europe, objavljeno je u srijedu.

Parker je proglašen najboljim u 2014. godini zbog svojih igara u dresu San Antonio Spursa s kojima je osvojio naslov NBA prvaka, svoj četvrti u karijeri.

Drugo mjesto u ovom izboru zauzeo je Srbin Miloš Teosdosić koji je predvodio svoju reprezentyciju do srebrne medalje na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj, a treće još jedan Francuz Boris Diaw, koji je također sa Spursima osvojio maslov NBA prvaka, a usto je vodio i Francusku do brončane medalje na SP.

Među 10 najboljih u izboru FIBA Europe nije bilo niti jednog hrvatskog igrača iako je prije tjedan dana Dario Šarić drugu godinu zaredom proglašen najboljim mladim europskim košarkašem....
19. travanj 2024 06:58