Svijetincident na stadionu

Tko su 'nebeski policajci' koji su prekinuli utakmicu? Poznate ruske punkerice preuzimaju odgovornost, evo što poručuju...

Piše H
15. srpnja 2018. - 23:21
2018-07-15T161725Z_55088144_RC1CF9607B00_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-FINAL.JPG

Četiri osobe su nakratko ušle na teren u 53. minuti finalne utakmice između Francuske i Hrvatske na Svjetskom nogometnom prvenstvu u nedjelju u Moskvi, ali su ih ubrzo odveli redari.

Za vrijeme drugog poluvremena su tri osobe u bijelim majicama i crnim hlačama upale na travnjak iz dijela iza francuskog gola, a četvrtu su u tome spriječili redari. Tri osobe su pretrčale 50 metara nakon čega su ih zaustavili redari i odveli s terena. Prekid je trajao 25 sekundi.

Igra je nastavljena pri rezultatu 2-1. Nekoliko minuta kasnije je ruska skupina Pussy Riot na svojim društvenim mrežama Twitter i Facebook objavila da su njihovi članovi sudjelovali u tom incidentu.

Pussy Riot navodi da su te osobe predstavljale "nebeske policajce koji nježno prate navijače na Mondialu i poštivanje pravil...

20. travanj 2024 14:27