OstaloParaolimpijci osvojili pet medalja

Budetić oborio svjetski rekord

Piše H
12. lipnja 2016. - 20:46
paraolimpijci7-031213

Drugog dana natjecanja na IPC Europskom atletskom prvenstvu za osobe s invaliditetom koje se održava u talijanskom Grossetu hrvatska atletika bogatija je za svjetski rekord Branimira Budetića u koplju od 65,74 metra te tri zlata i dva srebra.

Branimir Budetić je u koplju u kategoriji F13 popravio svoj svjetski rekord koji od danas iznosi 65,74 metra.

U prijepodnevnom programu u bacanju diska Velimir Šandor, kategorija F52, s novim osobnim rekordom od 18,53 metra osvojio je srebrno odličje.Ivan Katanušić, također u disku kategorije F44, s daljinom od 55,59 metara osvojio je srebro, dok je u istoj kategoriji Josip Slivar s osobnim rekordom 48,29 metara zauzeo je četvrto mjesto.

U poslijepodnevnom programu Ivan Katanušić u kugli osvojio je s osobnim rekordom prvo hrvatsko zlato s 1...

19. travanj 2024 09:53