Ostalospektakl na ulicama grada

Na Splitskom polumaratonu u obje konkurencije slavili Kenijci; Pogledajte tko je sve trčao

26. veljače 2017. - 17:08
splitski_polumaraton40-260217

Splitski polumaraton oduševio je i u svom 17. izdanju. Opet je oborio rekord, ove je godine okupio oko 1700 sudionika iz 40 svjetskih zemalja. Raste iz godine u godinu i korak po korak primiče se transformaciji u maraton, što je krajnji cilj.

Ovogodišnja je utrka protekla u znaku Kenije koja je u muškoj i ženskoj konkurenciji zauzela čak četiri od šest mjesta na postolju. I to prva dva u svakoj konkurenciji. Kod muškaraca slavio je Joel Maina Mwangi a kod djevojaka Betty Chepleting. Mwangi je pritom oborio rekord staze.

Kenijac je stazu dugu 21 kilometra, koja je započela i završila na Rivi te se protegla preko Marmontove ulice, Ulice Domovinskog rata, Pujanki, Puta Supavla, Lore, stadiona Poljud i Marjana, pretrčao za nešto manje od 63 minute (1:02:55)! To je gotovo pet minuta ...

25. travanj 2024 11:56