Ostaloriješili brige

Šibenik svladao Sesvete i osigurao ostanak u Drugoj HNL

14. svibnja 2017. - 21:03

Dva kola prije kraja drugoligaškog prvenstva nogometaši Šibenika i teoretski su osigurali opstanak. Za potvrdu statusa "narančastima" je trebala pobjeda protiv Sesveta da ne ovise o drugim ishodima.

Nakon što je Vukorepa realizirao kazneni udarac u 6. minuti činilo se da će to domaćini rutinski odradili. Sudac Lovrić pokazao je na bijelu točku, poslije nesmotrenog prekršaja Jelića nad Mirom Slavicom. Međutim, nakon vodstva upali su Šibenčani u neku proljetnu fjaku. Iskorstili su gosti i izjednačili iz jedanaesterca u 39. minuti. Rodin je teško pogriješio i povukao za dres Štrkalja na ulazu u kazneni prostor. Sudac Lovrić procijenio je da je prekršaj bio unutra. Gostujući napadač Ivančić prevario je vratara domaćih Slavicu za 1:1.