Sport Dalmacija u balunu

tuga u parku

Split uvjerljivo slavio, ali to je pirova pobjeda

Split je uvjerljivo slavio u zadnjem kolu, ali bila je to pirova pobjeda. Dugo se činilo kako bi Split ipak mogao preteći Zadar koji je u velikom dijelu susreta koji se istovremeno igrao gubio 0:1 kod Vala, ali u završnici je momčad iz Stanova ipak stigla do preokreta, slavlja 2:1 te direktnog plasmana u Drugu HNL.

I remi Zadrana je odgovarao "crvenima", no drugi gol koji je na samom izdisaju susreta Valu zabio Petković iz penala, u 89. minuti, slomio je srca na Parku mladeži. Split će morati u dodatne kvalifikacije protiv pretposljednje momčadi Druge HNL Hrvatskog dragovoljca. Naravno, sve pod uvjetom da Zadar i Split uopće dobiju licence za Drugu ligu.

Bez poteškoća Split je stigao do pobjede protiv osjetno oslabljenog i potpuno uspavanog Zmaja. Gosti su stigli u grad pod Marjanom sa samo 14 igrača, a sve tri izmjene napravili su već u prvom poluvremenu.

Već nakon 25 minuta Split je vodio 3:0. Prije početka susreta nagradu navijača "Crvenih đavola" pod nazivom "Splitski dišpet" za najboljeg i najborbenijeg igrača Splita u ovoj sezoni dobio je vratar i kapetan Splita Josip Bender.

Bivši vratar Hajduka bio je najčvršća i najkonstantnija karika "crvenih" ove sezone.

Split – Zmaj (B) 6:1 (3:0)

Split – Stadion u Parku mladeži.

Gledatelja 100.

Susret 30. kola Treće HNL Jug: Split – Zmaj (B) 6:1 (3:0).

Sudac: Ante Terzić (Podstrana) – 7.

Strijelci: 1:0 Gabrić (15.), 2:0 Salapić (19.), 3:0 Rossetto (24.), 4:0 Bakić (58.), 5:0 Antunović (70.), 5:1 Velemirović (74.), 6:1 Kelez (80.).

Igrač utakmice: Drago Gabrić (Split).

Split (4-4-2): Bender (6,5) - Bartulović (6,5) (od 68. F. Barać -), Barada (6,5), Bašić (6,5) (od 57. Karamarko 6,5), Salapić (7) - Gale (7), Jerčić (7), Gabrić (7), Kelez (7) - Antunović (7), Rossetto (7) (od 57. Bakić 7).

Zmaj Blato (4-2-3-1): Kragić (5) - Velemirović (5,5), Melezović (5), Didović (5), Škoro (5) - Sardelić (-) (od 26. Jelavić 5), Šešlija (5) – Ivanišević (-) (od 18. Cetinić 5), Andrijić (5), Nobilo (5) (od 41. Marinović 5) – Tarle (5).