Petković lansirao Zadar u drugu ligu

Piše Darko Rapić
19. svibnja 2018. - 22:44
zadar_neretvanac9-070418

Nogometaši Zadra novi su drugoligaši, preokretom protiv Vala stigli su do tri boda koja su ih neovisno o drugim rezultatima gurnuli u viši rang.

No, gosti nisu imali ugodan početak, prvotni plan pokvario je Cikojević koji u 20. minuti zabija za vodstvo Vala.

Tri minute kasnije nepromišljeni Pezo zbog udaranja laktom dobiva crveni karton, a igrača više Zadar koristi tek u 79. minuti kada Petković zabija za 1:1. Taj pogodak ipak nije bio dovoljan Zadru jer je Split vodio, pa su sve snage bile usmjerene na pobjedonosan pogodak.

Do njega su stigli u dramatičnoj završnici – sudac Tomašević opravdano je dosudio kazneni udarac u 89. minuti, zbog prigovora je isključen kapetan domaćih Grubić, a Petković drugim pogotkom lansira Zadar u drugu ligu.

19. travanj 2024 17:41