Sport Dalmacija u balunu

derbi dalmacije

Briljantna partija veznjaka Junaka u Imotskom: Bašić-Šiško zabio hat-trick u sedam minuta

Mnogi su očekivali jači otpor Imoćana, a on se dogodio samo u prvom poluvremenu.

U drugom su bili nemoćni, Junak ih je pregazio. Sinjani su pokazali tko je gazda na Jugu i izvojevali i šestu pobjedu. Iako početak utakmice nije nagoviještao visoku pobjedu gostiju...

Domaćini već u 6. minuti vode pogotkom Cikojevića koji je nakon centrašuta Bagarića zakucao glavom loptu u gol. U 38. minuti junak je poravnao. Katuša je probio desni bok i centrirao a na pravom mjestu je bio Leo Andrić i pogodio glavom mrežu Imotskog. Nakon toga se ozlijedio, napustio je igru zbog povrede arkade.

U nastavku susreta na terenu je igrala samo jedna momčad - Junak. Naprije u 52. minuti potpuni preokret. I Stipe Barać je glavom pogodio za vodstvo gostiju. Sedam minuta kasnije isti igrač asistira, a Bašić-Šiško se naklonio glavom za treći gol gostiju.

Bašić-Šiško četiri minute poslije sa šesnaest metara pogađa malu mrežu vratara Ljubičića za 1:4, konačan rezultat postavlja u 66. minuti svojim trećim golom. Pogodio je rašlje nemoćnog Ljubičića za 1:5.

Sinjani jašu prema naslovu prvaka i Drugoj ligi. Treba spomenuti da ih je bodrilo četrdeset “maligana” koji su na kraju slavili novi uspjeh svoga kluba.

Imotski - Junak 1:5 (1:1)

Imotski - Stadion Gospin dolac. Gledatelja 250.

Sudac: Luka Liković (Krvavac) - 7.

Strijelci: 1:0 Cikojević (6), 1:1 Andrić (38), 1:2 S. Barać (52), 1:3 Bašić-Šiško (59), 1:4 Bašić-Šiško (63), 1:5 Bašić-Šiško (66).

Najbolji igrač: Petar Bašić-Šiško (Junak).

Imotski: Ljubičić (5,5), Grbavac (5,5), Ljubić (5,5), Cikojević (6), Bagarić (6) (od 70. Karoglan -), Jonjić (5,5) (od 40. Dropuljić 5,5), Milinović (6) (od 60. Marinović 5,5), Majstorović (5,5), Varea (5,5), Pavić (5,5), Kalajdžić (5,5).

Junak: Ćurković (6,5), S. Barać (7,5), Marunica (7) (od 70. Protega -), M. Barać (6,5), Katuša (6,5), Bandalo (7), Jandrek (7), (od 77 Grgat -), Bašić-Šiško (8), Andrić (7) (od 43. Tuta 6,5), Botica (7), Jukić (7).