Ostalogradski derbi

'Crvene' primile tek drugi gol u sezoni, a do pobjede su stigle teže nego što konačni rezultat sugerira

Piše F. V.
2. travnja 2019. - 10:41

Gradski derbi pripao je prema očekivanju nogometašicama Splita.

Novom pobjedom igračice trenera Božidara Miletića zadržale su tri boda prednosti pred aktualnim prvakinjama Osijekom (svladale su Agram 5:0), ali do trijumfa su stigle teže nego što konačni rezultat sugerira.

Imale su domaće 2:0 vodstvo nakon prvih 45 minuta, gotovo sat vremena su kontrolirale zbivanja na travnjaku, ali su u 58. minuti ostale s igračicom manje, uskoro zatim i sa samo pogotkom prednosti.

Vratarka Bukovec je dobila crveni karton zbog igranja rukom u jednom izletu izvan kaznenog prostora. U igru je morala pričuvna vratarka Mišetić, a odmah potom su “narančaste” smanjile efektnim pogotkom Granić i zakuhale završnicu susreta.

Međutim, i s igračicom manje nogometašice Splita su opravdale ulogu favor...

19. travanj 2024 15:27