Ostalosjajan otpor

Nogometašice Splita odigrale još jednu dobru utakmicu, ali se porazom od Bjeloruskinja oprostile od Lige prvakinja

10. kolovoza 2019. - 18:17

Porazom od Minska nogometašice Splita izgubile su i teoretsku šansu za plasman u glavnu fazu Lige prvaka. Ali su zato ponovno pokazale zube, baš kao protiv Žitlobuda-1, domaćina kvalifikacijske skupine u ukrajinskom Harkivu.

Za razliku od prve utakmice protiv Ukrajinki u kojoj su Splićanke izgubile 3:2 nakon što su do 90. minute vodile 2:1, protiv Minska nisu imale previše prostora za manevar. Prvakinje Bjelorusije dominirale su cijeli susret, što pokazuje i statistika (27-4 u udarcima), ali su se i propisno ispromašivale. Ekipa sastavljena od bjeloruskih, ruskih, ukrajinskih i afričkih nogometašica ipak je prejaka, premda pogled na semafor to i nije pokazao.

Minsk, koji je u prvom kolu s 12:0 pregazio luksemburški Bettembourg, poveo je u 13. minuti kada je Himič oduzela loptu...

25. travanj 2024 03:38