Sport Domaći nogomet

prvo poluvrijeme x

Marko Didić: I Argentina i Kolumbija su imali kikseve do četvrtfinala Cope

U ne baš tako lošoj kladiteljskoj ponudi (s obzirom da nema jakih europskih liga) kolumnu počinjem četvrfinalnom utakmicom Copa America gdje se sastaju Argentina i Kolumbija. Obje momčadi su imale kikseve do ove faze natjecanja: Argentina je u prvoj utakmici u skupini remizirala sa Paragvajem, a Kolumbija je izgubila od Venezule, ali su se poslije popravili.

Ovdje igram da će na kraju prvog poluvremena biti neriješen rezultat. Argentinci se nisu baš nadavali golova na ovoj Copi, a i važnost utakmice će učiniti svoje pa će Tevez, Higuain i Aquero morati upaliti dodatne motore ako žele završiti s pobjedom koja sigurno neće biti u prvom poluvremenu.

Zadnja četvrtfinalna utakmica između Brazila i Paragvaja se igra u nedjelju i tu igram da će Brazilci voditi prvo poluvrijeme. Paragvaj je napravio podvig remiziravši sa Argentinom u skupini, iako su gubili na poluvremenu 2-0, na kraju su ipak smogli snage remizirati 2-2.

Brazilica Dunga je oprezan izbornik, ali mislim da će i bez Neymara koji je dobio četiri utakmice kazne ipak voditi na poluvremenu protiv Paragvajaca. Jer brazilski napadači Elias i Firmino će svakako nastojati iskoristiti svoju priliku što su dobili šansu uopće igrati i zabiti neki gol.

U Češkoj se igraju polufinalne utakmice Europskog prvenstva reprezentacija do 21 godine i na utakmici Danske i Švedske igram da će Danci i Šveđani remizirati. Danci su malo pokvarili dojam porazom od Njemačke od 3-0 koji nije utjecao na njihov put do polufinala, a Šveđani su pobjedom iznenadili Talijane i to u trenutku kada su gubili.

A protiv Portugala su se Šveđani izvukli doslovce u 89 minuti kada su izjednačili i tim bodom su se plasirali ispred Italije i prošli skupinu. Ovdje ne vidim kome bi dao prednost, srce naginje Dancima, a razum kaže - neriješeno.

U drugoj utakmici sastaju se Portugal i Njemačka i tu isto igram neriješen ishod na kraju utakmice. Portugalci su u tri utakmice u skupini dvije remizirali i to protiv Švedske i Italije, a to su isto učinili i Njemci remijima protiv Češke i Srbije. Zato igram i na ovoj utakmici - neriješeno.

Sve reprezentcije koje su došle do polufinala idu iduće godine na Olimpijske igre u Rio de Janeiro i to će biti jedine europske reprezentacije tamo.

Tužna je sudbina koja je zadesila dva brazilska velikana Vasco de Gamu i Flamenco. Nakon osam kola Vasco ima tri boda,a Flamenco sedam i u borbi ova dva tužna kluba ipak igram pobjedu gostiju koji se doveo u ovu nekomfornu situaciju porazima kod kuće od Atletico Mineira i Fluminensea.

Pobjedu gostiju igram i na utakmici Coritba - Cruzeiro. Cruzeiro je strašno kiksao porazom kod kuće od Chapeconesea, ali u gostima znaju pobijediti i veće klubove od svog nedjeljnog protivnika. Na njihovom bunjištu dobili su Vasco de Gamu, Atletico Mineiro i Flamenco i klub sigurno želi poziciju već od desetog mjesta na tablici. Coritiba je očajnik koji se bori za goli opstanak.

Brazilsku ligu i ovu kolumnu završavam jednim iksom na utakmici Internacional - Santos. Susreću se susjedi sa sredine tablice kojima nije mrsko remizirati, pa tako više puta.. Nadam se da će se tradicija nastaviti i na ovoj utakmici pa igram neriješeno.