Domaći nogometdomaće prvenstvo

Remiji u Osijeku i Rijeci: polako se gubi utrka za Dinamom

18. studenog 2017. - 21:25
osijek_cibalija5-181117

Oba subotnja susreta 16. kola Prve HNL završena su bez pobjednika, favorizirani domaćini Osijek i Rijeka nisu uspjeli pobijediti Cibaliju, odnosno Inter iz Zaprešića. Susret u Osijeku završio je 1-1, a u Rijeci 0-0.

U slavonskom derbiju Osijek je poveo golom Marića (74), no prednost je uspio zadržati tek minutu, a onda je izjednačio Kordić (75). Inače, domaći početkom drugog poluvremena nisu uspjeli iskoristiti 11-erac, udarac Barišića obranio je Šubarić.

Rijeka na Rujevici nije uspjela "srušiti bunker" gostiju iz Zaprešića. Bila je ovo peta uzastopna utakmica aktualnog prvaka u HNL-u bez pobjede. U prethodna četiri kola Rijeka je redom gubila od Istre 1961, Osijeka, Dinama i Lokomotive, a posljednju pobjedu ostvarila je 1. listopada protiv Rudeša.