Domaći nogometTALIJANSKO PRVENSTVO

Inter ide na hrvatski pogon: Perišić zabio zgoditak, Brozović asistirao Icardiju

23. travnja 2018. - 00:16
2018-04-08T120709Z_792492831_RC1A7E3B4F70_RTRMADP_3_SOCCER-ITALY-TOR-INT.JPG

U susretu 34. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na gostovanju pobijedio Chievo 2-1, a drugi pogodak za gost zabio je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Inter je poveo u 50. minuti golom Maura Icardija iz akcije koju je započeo Marcelo Brozović. Hrvatski veznjak je odlično pucao s ruba kaznenog prostora, Stefano Sorrentino je obranio, a odbiju loptu je Danilo D'Ambrosio dodao do Icardija koji je zabio u praznu mrežu.

Samo 11 minuta kasnije bilo je 2-0 nakon sjajne akcije u kojoj su sudjelovali Yann Karamoh i Rafinha, a svojim 11. golom okrunio ju je Perišić. U 90. minuti Mariusz Stepinski je smanjio rezultat, a u preostale četiri minute nadoknade Inter je uspio obraniti pogodak prednosti osvojivši bodove koji ga ostavljaju u lovu na Ligu prvaka.