Domaći nogometsjećate li se

Nesvakidašnji niz svjetskih viceprvaka: evo prilike da se osladimo golovima

15. listopada 2018. - 20:22
td_hrvatska_island75-260618

Gotovo puna četiri mjeseca prošla su otkako je Hrvatska posljednji put pobijedila nekoga unutar 90 minuta. Sedam utakmica. Još tamo od Islanda u zadnjoj utakmici grupne faze Svjetskog prvenstva u Rusiji 26. lipnja.

Dalićevim izabranicima bila je to treća uzastopna pobjeda u skupini (2:1), nakon što su prethodno svladali Nigeriju 2:0 i Argentinu 3:0. Na putu do opjevanog finala Mundijala u Moskvi Hrvatska u nokaut fazi ni jednom nije prošla tijekom 90 minuta. Dansku u osmini finala i Rusiju u četvrtfinalu izbacili smo na jedanaesterce, a Englesku u polufinalu poslije produžetaka.

Uslijedilo je potom finale i poraz od Francuske, pa nakon toga u rujnu remi s Portugalom u prijateljskom susretu i najteži poraz u povijesti u Elcheu od Španjolske 6:0, te prije nekoliko dana remi na Ruje...

19. travanj 2024 22:00