Domaći nogomettvrda utakmica

Marić i Malenica donijeli tri boda Osijeku u Zagrebu

8. veljače 2019. - 20:57
rudes_osijekl16-080219_

Nogometaši Osijeka na gostovanju u Zagrebu su pobijedili Rudeš sa 1-0 (0-0) u prvoj utakmici 20. kola Prve HNL odigranoj u petak.

Za 11. ovosezonsku prvenstvenu pobjedu Osječana strijelac je bio Mirko Marić u 48. minuti. Rudeš je najbolju priliku imao u 41. minuti, kad je vratar Osijeka Marko Malenica skrivio kazneni udarac, ali se iskupio obranivši jedanaesterac što ga je izveo Nikola Krajinović.

Osijek je sa 37 bodova na drugom mjestu. Daleko ispred svih je Dinamo sa 48 bodova, a Osječane prate Lokomotiva i Rijeka sa po 34 boda i uz utakmicu manje. Rudeš je uvjerljivo zadnji sa samo tri boda iz 20 utakmica i još uvijek je jedina prvoligaška momčad bez pobjede.

Odlučujući događaj na utakmici bio je kontranapad Osječana, što je uslijedio nakon pogreške Rudešove obrane. Marić j...

20. travanj 2024 01:07