Sport Domaći nogomet

Hrvatska - Wales 2:1

'Vatreni' slavili u Osijeku, ali nije moglo bez drame

Hrvatska je slavila u 3. kolu skupine E kvalifikacija za Euro 2020. protiv Walesa rezultatom 2:1.

Hrvatska je povela autogolom Lawrencea u 17. minuti nakon ubačaja Perišića, u 48. minuti Perišić povećava vodstvo, a u 77. minuti Brooks uz pomoć Vide zabija za Velšane.

Pred 17.000 gledatelja u Osijeku na stadionu Gradski vrt sudio je Kovacs iz Rumunjske.

Utakmica će početi minutom šutnje za bivšeg predsjednika UEFA Lennarta Johanssona te dvije tragično preminule djevojke u prometnoj nesreći kod Novske.

TIJEK UTAKMICE

90+5 KRAJ UTAKMICE

90+4 - Brozović je požutio.

90 - Igra se pet minuta sudačke nadoknade.

90 - Nova velika šansa za Kramarića, Velšane spašava vratar Hennessey. Odmah u nastavku prijete i gosti, Bale je pucao, siguran je Livaković.

87 - Kramarić je izbio pred vrata nakon sjajne lopte Modrića, ali puca pored vratnice.

83 - Perišić je bio u prodoru, udarac, ali pored vratnice.

2:1 (Brooks)

77 - Wales smanjuje vodstvo Hrvatske. Pucao je Brooks, Vida glavom skrenuo loptu, Livaković je bio nemoćan.

76 - Badelj je u igri umjesto Kovačića.

69 - Žuti karton za Vidu.

66 - Pašalić je u igri umjesto Brekala.

59 - Dobra duga lopta za Balea, prodor i udarac, siguran je Livaković.

50 - Jedvaj je požutio.

2:0 (Perišić)

48 - Odlično je Hrvatska krenula u nastavak utakmice, prvo je poništen pogodak Kovačiću zbog zaleđa, a odmah u idućoj akciji Perišić zabija za 2:0.

46 - Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45 - Igra se jedna minuta sudačke nadoknade.

42 - Dobra akcija Walesa, Livaković je 'skinuo' dva udarca gostima.

39 - Modrić je zamalo oteo loptu velškoj obrani u šesnaestercu, ali su se spasili u zadnji tren.

38 - Brekalo je poslao dugu loptu na Perišića, ubačaj u peterac, ali tamo nema hrvatskih igrača.

36 - Odlična lopta Modrića za Kramarića, udarac, ali preko grede.

28 - Žuti karton za Brekala zbog prekršaja na Baleu.

23 - Sudac je pozvao minutu predaha za igrače da se malo osvježe, vruće je u Osijeku.

1:0 (Lawrence, autogol)

17 - Prodor Perišića prema šesnaesterca Walesa, umjesto da puca odlučio se na ubacivanje u peterac, na loptu je naletio Lawrence i zabio autogol.

14 - Modrić je uposlio Perišića, ovaj puca, ali pod oblake.

11 - Zaprijetio je Wales preko Wilsona. Izašao je sam pred Livakovića, pucao, ali hrvatski vratar brani.

8 - Dobra lopta za Perišića, prodor i udarac, ali preko grede.

5 - Odlična atmosfera u Gradskom vrtu, Hrvatska je bolje otvorila utakmicu.