Sport Hajduk

PRVA POBJEDA

Hajduk golovima Bashe i Tomičića slavio s 2:0 protiv Sturma, u završnici Kouassi pogodio stativu

Hajduk – Sturm  2:0 (2:0)

ANTALYA, rivijera - Igralište na Sportskom centru hotela  Kremlin Palace, Gledatelja dvadesetak. Sudac Murat Dost (Antalya, Turska).
Strijelci: 1:0 Basha (23), 2:0 Tomičić (34)
Hajduk (4 – 3 – 3): Kalinić – Vršajević, Maloča, Milović, Jozinović – Sušić (od 72. Kušeta), Bradarić, Andrijašević – Bašić (od 63. Kouassi), Basha (od 46. Prskalo), Tomičić (od 63. Iluridze).
Sturm (Graz, Austrija; 4 – 1 – 4 – 1): Pliquett – Ehrenreich, Peingster, Dudić, Hutter – Gruber – Schmerbeck, Schnaderbeck, Kropfl, Kainz – Đuričin. Još su igrali Shaffer, Legat, Hadžić, Berić, Offenbacher, Weber, Kaufmann, Rosenberger.

Šampioni, šampioni – zaorilo se na stadiončiću kompleksa WOW (World of Wonders, svijet čudesa) relativno blizu Hajdukova hotela, nekolicina navijača na tribinama nije mogla odoljeti da ne skandira, zadovoljna pobjedom i igrom danas "crveno-plavih".

Doista dobar, čvrst Hajduk s nekoliko istaknutih pojedinaca kao što su učinkoviti Basha, pa agilni Jozinović, čvrsti Bradarić, ambiciozni Andrijašević. No, nije to sve, u nastavku je Kouassi mogao doslovce triput zabiti, pogodio je i vratnicu, ali se njemački vratar u austrijskoj družini Pliquett istakao, pa Hajduk nije povisio rezultat.

Do vodstva od 2:0 stigao je "majstor s mora" u prvom dijelu, mali Kosovar Arlind Basha opravdao je najave, zabio je i asistirao. Najprije je u 23. minuti Bradarić ubacio iz kuta, s druge vratnice je Maloča nogom vratio na glavu Milovića koji je spustio Bashi, a ovaj iz blizine spretno reagirao i pogodio – 1:0.

U 34. minuti Andrijašević je okomito u prazno, majstorski, isturio Bashu koji je pokazao novu odliku, sad je nesebično poslužio s lijeve strane natrčalog Tomičića koji je u tom šah-mat potezu lako ubacio loptu u nezaštićenu, praznu mrežu – 2:0.

U nastavku više šansi za rastrčani Hajduk, po pasjem vremenu, treba reći da je pljusak zalijevao aktere neštedimice. Osim spomenuta tri istrčavanja Kouassija prema vrataru, šansu je imao i Prskalo nakon slaloma Sušića, ali je zakasnio na sastanak s balunom. Na suprotnoj strani pucao je jednom Klainz, ali Hajduk ima i golmana, Kalinić je ispružio svoja dva metra i odbio loptu u korner za aplauz.

Utakmica – zadovoljstva za Hajduk, konačno pobjeda, to je to. Vidjeli su je i Marijan Vlak (Dinamo) i Tonći Bašić (Split) kao posebni izlasnici Hajdukovih rivala u HNL-u.

Igor Tudor je rekao:
- Ma, ali sve je to još samo jedna u nizu prijateljskih utakmica, vidi se da još nismo fizički potpuno spremni. Rezultat je drugom planu. Bilo je dobrih stvari, a o pojedincima ne govorim – Tudor je čvrsto na zemlji, Sturm je igrao s kombiniranom momčadi..