Sport Hajduk

dva lica proljeća

Prva sve ‘dere’, a druga nikoga: Hajduk I bez poraza, Hajduk II bez pobjede

Hajduk I bez poraza, Hajduk II bez pobjede. Takav je skor "bijelih" u nastavku sezone.

Nakon što je Siniša Oreščanin iz Hajduka II preselio na klupu prve momčadi, pa potom s njom odradio i pripreme u ligaškoj pauzi, u nastavku prvenstva Hajduk I je bez poraza, a Hajduk II ne zna za pobjedu.

Oreščanin je krajem studenoga s pozicije trenera druge momčadi preselio u prvu, preuzeo je momčad Hajduka od Zorana Vulića. Dogodilo se to nakon što je završila drugoligaška polusezona. Poslije odrađenih priprema u Turskoj u nastavku sezone "bijeli" su pod Oreščaninom sedam kola bez poraza. Pritom je Hajduk upisao čak pet pobjeda.

Popeli su se hajduci na peto mjesto i sve su bliže pozicijama koje vode u Europu. Treće mjesto koje drži Osijek sada bježi samo dva boda, a ne izgleda više nedostižno ni drugo na kojem Rijeka ima sedam bodova prednosti. Međutim, poprilično drugačija situacija je ovog "proljeća" u Hajduku II otkad ga više ne vodi Oreščanin. Pod vodstvom njegovog nasljednika Marija Despotovića "drugaši" su bez pobjede u četiri kola nastavka prvenstva. Za utjehu, u četiri susreta samo jednom su poraženi, uz tri remija. Međutim, sva četiri susreta odigrali su nogometaši Hajduka II na svom terenu, na Poljudu.

Nakon što su zbog zamjene travnjaka na početku sezone redom igrali gostujuće susrete te time u tom dijelu prvenstva bili u težoj situaciji, na početku drugog dijela prvenstva imali su niz domaćih utakmica. Međutim, prednost domaćeg terena nije iskorištena. U četiri poljudska susreta osvojena su tek tri boda. Nakon poraza od Dugopolja triput zaredom je Hajduk II odigrao identičnih 1:1, sa Solinom, Kustošijom i Varaždinom.

Olakotna okolnost je što je u odnosu na veći dio prvog dijela sezone dio ključnih igrača Hajduka II u međuvremenu postao standardan u prvoj momčadi poput Bradarića, Nejašmića koji je od dolaska Oreščanina postao neizostavan prvotimac, ili su pak postali igrači na koje se tamo računa kao u slučaju Delića, Sahitija... U nastavku sezone Hajduk II je stoga dodatno pomlađen.

U susretu protiv Varaždina kada je uz to nedostajalo i mnogoa reprezentativaca jer se u to vrijeme igralo dosta susreta mlađih selekcija nije pomoglo ni priključivanje nekolicine iskusnijih poput Mikulića, Kalika...

U sljedeće četiri ligaške utakmice, nakon gostovanja kod Dinama II Hajduk II će biti još triput domaćin, ali pitanje je da li je to prednost "bijelima".