Zvezda prošla Gripe: katastrofalan početak koštao Splićane

20. siječnja 2009. - 23:06

Katastrofalan ulazak u susret koštao je košarkaše Splita CO poraza u ogledu s favoriziranim Beograđanima u kojem su bili na korak do nevjerojatnog preokreta.

U čudnoj utakmici gosti su iskoristili sedmominutni post Splićana bez koša (serija Crvene zvezde 16:0) te su već u 14. minuti imali 24 koša prednosti (37:13).

Nakon toga gosti kao da su stali, Splićani su se prvenstveno agresivnijom obranom, ali i znatno koncentriranijom igrom u napadu vratili u utakmicu. Serijom 23:4 krajem treće četvrtine primakli su se na samo četiri koša minusa (39:43).

U infarktnoj završnici žuti su se u nekoliko navrata primakli na minus dva te propustili napade za izjednačenje. Kovač je svojom drugom tricom u razmaku od samo pola minute i to s gotovo iste pozicije 65 sekundi prije kraja Zvezdi ...

20. travanj 2024 10:29