Eurokup: Turk Telecom pobijedio Zadar

27. siječnja 2009. - 21:24

U susretu 1. kola J skupine ULEB-ova Eurokupa košarkaši Zadra su poraženi u Ankari od turskog Turk Telecoma sa 89:82 (43:33).

Zadar nije uspio napraviti pothvat u Ankari, iznimno slabo otvaranje utakmice u konačnici ih je stajalo poraza. Ostat će zapisano kako su dobili tri četvrtine, a izgubili utakmicu.

Dozvolili su odmah na početku da se razigraju Dudley i Wright, njih su dvojica kombinirano ubacili 20 poena, Zadranima nikako nije polazilo za rukom probaciti loptu kroz obruč. Jasno, kazne su stizale u svakom novom napadu. Otuda i vodstvo domaćina 38:18 u 15. minuti utakmice.

Sve je ukazivalo na pravi potop. Da tako ne bude, pobrinuli su se Todor Gečevski i Dean Ivanov koji su nanizali seriju poena i na odmor se otišlo sa svega 10 poena zaostatka.