Košarkaegal utakmica

Rančić slobodnim bacanjima doveo 'žute' do pobjede protiv Osijeka

4. ožujka 2017. - 22:00

Osječani su izvrsno otvorili utakmicu i nošeni Mustapićem i Katurom poveli 12:4. Sa strane Splita dobar je u otvaranju bio Najev, no tek se ulaskom Subotića i Kedže rezultat okrenuo.

U zadnjoj minuti prve četvrtine "žuti" su prvi put poveli (21:20), a nedugo zatim zaokružili su seriju 16:3 kojom su poveli 26:20. Međutim, goste opet diže Mustapić, ali i nekoliko vezanih ofenzivnih skokova Robinsona i Vukovića, pa se na odmor ide neriješenim rezultatom 37:37.

U nastavku je vladao egal sve do početka posljednje četvrtine kada se Osijek odvojio na čak devet razlike (64:73). Split je bio bez ideje u napadu, uz to je Rančić dobio nesportsku, a klupa domaćih tehničku.

Izgledalo je kako pobjeda ide u Osijek, no gosti su stali. Split je poboljšao obranu, a nakon koševa Najeva i ...

24. travanj 2024 19:45