Košarkazavršnica u omišu

Košarkašice Medveščaka obranile naslov pobjednica kupa!

26. ožujka 2017. - 21:35
tresnjevka_medvescak7-260317.JPG

Košarkašice Medveščaka obranile su naslov pobjednica Kupa Ružice Meglaj Rimac. U zagrebačkom finalu odigranom u Omišu svladale su Trešnjevku 2009 poslije neizvjesne završnice. Aktualne prvakinje Hrvatske mogle su slaviti i bez stresa jer su početkom drugog poluvremena vodile 49:32, međutim osam minuta prije kraja Trešnjevka je poravnala na 60:60.

Prosuo je Medveščak potom i plus šest (68:62) prije nego što je Marija Radoš osamnaest sekundi prije zadnje sirene stavila odlučujuću tricu za 73:70 Medveščaka. Ta je trica stigla nakon napadačkog skoka kojim je Medveščak "terorizirao" suparnika. Pobjednička ekipa imala je čak 24 napadačka skoka, više od obrambenih (19)!

Iva Borović je s 19 poena bila najefikasnija u sastavu Medveščaka, no svakako se mora izdvojiti i u...

24. travanj 2024 00:48