KošarkaLudnica od utakmice!

Još jedan preokret 'žutih' za povijest, opet je junak bio Širko: Znali smo da u nastavku moramo luđe i jače

1. travnja 2017. - 23:40

Split je šestom uzastopnom pobjedom ostao prvi na tablici, ali nakon kakve ludnice od utakmice! Koncem prvog poluvremena, točnije u 18. minuti, "žuti" su protiv Zagreba gubili 45:22 (!) i uspjeli su preokrenuti. Još jedan preokret za anale, u rangu onih protiv Šibenika i Osijeka također na Gripama.

Opet je junak bio Henrik Širko kojemu je malo nedostajalo za novi "triple-double". Završio je s 21 poenom, devet asistencija i sedam skokova.

- Znali smo da će biti teško, ali nismo znali da ćemo odigrati ovako loše prvo poluvrijeme. Možda smo računali da ćemo lako, ali toga danas u košarci nema - rekao je Širko koji je zajedno s Filipovićem i Kedžom bio
predvodnik preokreta.

Nakon spomenutog zaostatka 23 razlike Split je uzvratio serijom 18:0, potom je nastavio i okrenuo na 63...

24. travanj 2024 23:04