KošarkaSlovenci nas dobili

Poraz tek u petoj pripremnoj utakmici: prilika za popravak danas protiv Slovenaca u Stožicama

25. kolovoza 2017. - 10:33
slovenija_hrvatska11-240817

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija u petom je pripremnom susretu pred nastup na ovogodišnjem EuroBasketu pretrpjela prvi poraz izgubivši u Ljubljani od Slovenije sa 73-74 (21-19, 18-12, 16-23, 18-20).

Dario Šarić je sa 16 koševa i 13 skokova bio najbolji kod Hrvatske, Dragan Bender je dodao 13, a Bojan Bogdanović 12 pogodaka. Kod Slovenije je Goran Dragić ubacio 18 poena uz 10 asistencija, dok je Luka Dončić imao 15 koševa i 13 skokova.

Hrvatska je krenula u petorci Mavra-Simon-Bogdanović-Šarić-Planinić i ti su igrači odigrali gotovo čitavu prvu četvrtinu u kojoj su imali prednost od dva do pet pogodaka prednosti. Najbolji je bio Dario Šarić koji je u prvih 10 minuta postigao sedam poena i imao po tri skoka i asistencije.

U drugoj četvrtini Hrvatsku je vodstvu z...

16. travanj 2024 13:26