Košarkaeurobasket

Crna Gora pobjedom nad Češkom Hrvatskoj osigurala najmanje drugo mjesto, utakmica sa Španjolcima odlučuje o svemu

5. rujna 2017. - 18:22

U susretu četvrtog kola C skupine EuroBasketa košarkaši Crne Gore su u Cluju bez problema pobijedili Češku 88-75.

Crnogorskom pobjedom hrvatska reprezentacija je osigurala najmanje drugo mjesto u skupini uoči posljednja dva nastupa. U slučaju današnje pobjede protiv Španjolske hrvatski košarkaši bi osvojili 'jedinicu' dok ih poraz gura na drugo mjesto bez obzira na ishod zadnjeg kola protiv Češke.

Crna Gora je nakon prve četvrtine imala sedam koševa viška, na poluvremenu +15, a na koncu treće četvrtine + 24 koša. U posljednjoj dionici Češka je uspjela tek ublažiti poraz.

Crnu Goru su do druge pobjede predvodili Nikola Vučević sa 17 koševa i 14 skokova, te Nikola Ivanović sa 17 koševa, dok su kod Čeha najefikasniji bili Patrik Auda sa 14 i Tomas Satoransky sa 13 koše...

17. travanj 2024 20:15