KošarkaIZNAD OBRUČA

S pola snage: 'žuti' upisali prvu pobjedu u domaćem prvenstvu

22. listopada 2017. - 23:35
split_hermes3-221017

Košarkaši Splita lagano su došli do prve pobjede u domaćem prvenstvu. Pokazali su da su neki drugi svijet u odnosu na Hermes Analiticu koja se solidno držala jedino u prvoj četvrtini. Već u drugoj Split je digao tempo koji Zagrepčani više nisu mogli pratiti. Prednost je rasla do 35:19 i 51:29, a kasnije i do rekordnih 75:36 u trećoj četvrtini. Bilo je na tom putu puno atraktivnih asistencija Scotta i Kalajžića, zakucavanja, kontri, dobre obrane... Za gušt publici.

U finišu je trener Splita Ivica Skelin priliku dao i Mariću, Vrgoču, Vručiniću i Špaleti, no oni očekivano nisu uspjeli nastaviti u istom ritmu pa je Hermes spustio zaostatak. Zanimljivo, dva najbolja strijelca utakmice dolaze iz sastava gostiju, Svoboda i Raič.

- Tri četvrtine igrali smo jako dobro, no u z...

19. travanj 2024 06:44