Košarkasad smo na 2:2

Hrvatice poražene u Stockholmu

14. veljače 2018. - 22:35
kosarka

Hrvatske košarkašice s porazom se vraćaju iz Stockholma. I drugi put u kvalifikacijskom ciklusu za Eurobasket poražene su od Švedske, u gotovo jednako tvrdoj i neefikasnoj utakmici kao u Zagrebu kada je bilo 57:54.

Nadale su se izabranice Anđe Jelavić da bi se mogle revanširati Šveđankama i to po mogućnosti razlikom većom od tri koša, kako bi bile bolje u međusobnom dvoboju, ali od toga nije bilo ništa.

Ponovno su, kao u Zagrebu, pobjednika odlučivale posljednje minute. Šveđanke su prvu osjetniju prednost stvorile koncem treće četvrtine kada su povele 49:40. Previše je Hrvatska u tom razdoblju promašila šuteva, čak i pet slobodnih bacanja. Ipak, nekako smo se vratili u igru i poravnali na 51:51 nakon što su Šveđanke šest minuta bile bez koša.