KošarkaIZNAD OBRUČA

Napili se na Biljanini izvori: prvi dio mini makedonske-slavonske turneje 'žuti' odradili pobjednički

7. ožujka 2018. - 19:58
split_zrinjski9-111017

Prvi dio mini makedonske-slavonske turneje košarkaši Splita odradili su pobjednički. U sklopu ABA Lige 2 nadigrali su najlošiju momčad lige Ohrid koji je svoju jedinu pobjedu u natjecanju ostvario za zelenim stolom protiv Bosne.

Do jubilarnog desetog trijumfa u ligi, najuvjerljivijeg ove sezone, „žuti" su stigli zahvaljujući fantastičnoj drugoj četvrtini koja im je pripala rezultatom 32:18. Serijom 20:4 u manje od pet minuta igre Split je poveo 44:29, nošen Goranom Filipovićem koji je u toj četvrtini postigao čak 16 koševa.

Početkom drugog poluvremena pogodili su Širko i Najev i Split je došao do plus 21 (56:35) čime je utakmica definitivno odlučena. Filipović se na koncu zaustavio na 18 koševa za isto toliko minuta na parketu, a najefikasniji igrač Splita bio je Mateo Kedžo...

25. travanj 2024 02:24