Dalmatinci slabog učinka: Ribola Kaštela slavila, Alkar i Split ostali praznih rukava

Piše Darko Rapić, Mišu Gulić, Toni Bilić
10. ožujka 2018. - 23:54
split_osijek11-260417.JPG

Odličnu utakmicu pružili su košarkaši Ribole Kaštela u 18. kolu Premijer lige svladavši Zagreb rezultatom 91:64. Obje momčadi nalaze se u borbi za opstanak pa je pobjeda bila od iznimne važnosti za rasplet situacije. Bolje su reagirali domaćini koji su na svom parketu sjajnim pristupom u napadu, a pogotovo u obrani, svladali 'Mrave'. Ribola je prva povela i od tada do kraja susreta čvrsto držala svoje vodstvo.

Početni rezultat 13:2 nagovijestio je dobru partiju domaćina koji su do kraja poluvremena imali čak 23 koša razlike (52:29). Tek pred kraj treće četvrtine gosti su zaredali nekoliko poena, međutim, ispod dvoznamenkaste razlike rezultat se nije spuštao.

Na koncu uvjerljiva pobjeda Ribole čiju je pravu timsku igru predvodio kapetan Nikola Došen s 20 poena, 12 asiste...

18. travanj 2024 14:14