Košarkaaba liga

Ništa od finala: Zdovc ni ovaj put momčad nije doveo do pobjede u Morači

2. travnja 2018. - 00:44
cedevita_buducnost38-250318

Košarkaši Cedevite oprostili su se od ABA lige porazom u trećoj, odlučujućoj utakmici polufinala u Podgorici od Budućnosti s 72-57 (11-17, 17-15, 17-14, 27-11).

Budućnost je slavila s 2-1 u pobjedama i u finalu čeka boljega iz dvoboja Zvezda - Mornar Bar (1-1). Budćnost je po prvi puta u povijesti izborila finale regionalne ABA lige, a do pobjede u uzavrelom ozračju dvorane u Podgorici došla je preokretom u završnici, nakon što je zagrebački sastav vodio veći dio susreta, najviše s deset koševa prednosti.

U 23. minuti susreta Cedevita je vodila s 37-30, a potom je crnogorski sastav u sljedećih 12 minuta napravio seriju od čak 29-11 i poveo s 59-48 pet minuta prije kraja. Zadnju četvrtinu je Cedevita izgubila s ogromnih 11-27.

Kod domaćina su najviše koševa postigli ...

19. travanj 2024 10:54