KošarkaFinale pretkadekinja

Zagrebačka Trešnjevka 2009 prvakinje Hrvatske: Nika Lokica zabila najviše koševa na završnici

Piše PSD
21. svibnja 2018. - 16:48

Trešnjevka 2009 prvak je Hrvatske za pretkadetkinje, u finalu je momčad Šime Vidakovića svladala domaćina prvenstva što se održalo na splitskim Gripama Košarkašku Akademiju Žana Lelas s 67:65. Treće mjesto osvojila je Orka iz Zagreba, koja je svladala Vodice.

Najbolja igračica turnira po statistici je Iva Dorja Žaja iz Trešnjevke, najbolja igračica po izboru trenera je Hana Muhl iz Trešnjevke, a prvi strijelac je Nika Lokica (38 koševa) iz KAŽL. U najboljoj petorci turnira, uz Lokicu su Iva Pavić (Orka), Barbara Vunić (Vodice), Marta Ostojić (Trešnjevka) i Doroteja Laljek (Trešnjevka). Nagrade najboljima uručili su Biserka Protega, proslavljena igračica Splita, Marija Kovač-Mijač, izbornica U-16 te Ivan Ćorić u ime Hrvatskog košarkaškog saveza.

23. travanj 2024 19:28