KošarkaABA Liga 2

Žuti sjajno započeli sezonu na Gripama

28. rujna 2018. - 00:06
split_vrsac5-270918

Vladimir Anzulović teško da je mogao zamisliti bolji debi na klupi splitskih „žutih“. Sezonu je otvorio uvjerljivim trijumfom nad Vršcem u ABA Ligi 2 poslije jednog od najboljih poluvremena koje je Split odigrao posljednjih godina.

Poslije prvih 20 minuta Split je vodio 50:21! Utakmica je tu bila riješena, a presudila je serija domaćih 17:0 kojom su poveli 33:12 sredinom druge četvrtine. Vršac više od sedam minuta nije postigao koš. Fantastična obrana Splićana provocirala je pogreške Vršca, a onda kada bi gostujući igrači i dobili neki (polu)otvoreni šut, uglavnom bi ga promašili. Blokade Gabrića i Kovačevića, zakucavanja Cobbinsa i Marčinkovića te trice Morrisa i Gabrića razgalile su publiku.

Svih devet igrača s minutažom u prvom poluvremenu upisalo se u strijelce...

24. travanj 2024 18:54