Sport Košarka

Bravo!

Žuti uvjerljivo i do treće uzastopne pobjede

Bravo!

Treću uzastopnu pobjedu upisali su košarkaši Splita na početku sezone, nakon dvije u drugoj regionalnoj ligi i startnu u domaćoj HT Premijer ligi.

Dvije jako dobre četvrtine, druga i treća, te odlični Amerikanac Jamel Morris (čak 75 posto šuta za tricu, šest ubačaja iz osam pokušaja), bili su Splitu i više nego dovoljni za glatku pobjedu. Zvono za uzbunu zazvonilo je na startu druge dionice kada je Garafolić okončao seriju 11:0 domaćih i zabio za 28:16 za Hermes.

U toj prvoj četvrtini Splićani su igrali mlaku, neaktivnu obranu, a raspucao se Mileković (tri trice u prvih deset minuta). No, u drugoj i trećoj četvrtini bilo je to posve drugo lice sastava trenera Vladimira Anzulovića.

Više nisu dali disati Zagrepčanima, pogotovo Milekoviću i Rogiću, a na krilima raspoloženog Morrisa munjevito su preokrenuli susret. Baš je Morris tricom Splitu donio vodstvo 34:33 već u 17. minuti, zaokružio je 11:0 seriju svoje momčadi.

Nakon što se na veliki odmor otišlo tricom Veljačića s deset metara preko ruke sa zvukom sirene, počevši s tim ubačajem Splićani su krajem druge i početkom treće četvrtine novom serijom 16:0 otišli na 53:38. Raspala se potpuno u tim trenucima igra domaćih.

Splićani koji su par navrata imali i 24 koša prednosti mirno su potom susret priveli kraju.

Hermes Analitica – Split 71:90 (26:16, 12:24, 11:26, 22:24)

Zagreb – Košarkaški centar "Dražen Petrović".

Gledatelja 100.

Susret 1. kola HT Premijer lige košarkaša: Hermes Analitica – Split 71:90 (26:16, 12:24, 11:26, 22:24).

Suci: Kardum (Šibenik), Mirilović (Karlovac) i Galić (Zagreb).

Hermes Analitica: Češkić, Kordić (1), Rogić (20), Samac (17), Svoboda (9), Garafolić (4), Bjelanović, Vlaić (5), Blažev, Mileković (15), Krapić, Krstanović.

Split: Kalajžić (16), Veljačić (5), Kedžo (6), Gabrić (5), Omrčen, Marčinković (6), Jukić (4), Kovačević (7), Vrgoč (2), Morris (27), Cobbins (12).