Sport Košarka

bravo!

Otvaranje iz snova: žuti nastavili sa pobjedama, pali i Slovenci

bravo!

Četvrta utakmica u sezoni i četvrta pobjeda košarkaša Splita. Na Gripama je pala Rogaška pa „žuti“ u Drugoj ABA ligi sada imaju omjer 3-0, čime su svakako istaknuli kandidaturu za jednu od vodećih pozicija kada se bude odlučivalo o ulasku u viši rang.

Samo u prvoj četvrtini Splićani su se mučili s organizacijom napada, a onda su u drugoj krenuli i odvojili se na plus 11 (34:23). Koš koji im je to omogućio posebno je razgalio domaće navijače. Veljačić je ukrao loptu na suparničkoj polovici, nekako zadržao loptu unutar terena i dodao Kovačeviću koji je s 8 metara odigrao „alley-oop“ za Cobbinsa, a ovaj zakucao za delirij u dvorani.

Gosti su se primakli na 34:30, a onda je Split uzvratio serijom 20:5 kojom je sredinom treće četvrtine poveo s najvećih 54:35. U tom je dijelu igre posebno raspoložen bio Morris s 13 poena.

U zadnju četvrtinu Split je ušao s prednošću 61:47, a do kraja susreta Slovenci nisu stigli na manje od 11 koševa zaostatka.

Morris je na koncu bio i najefikasniji igrač Splita s 24 koša (trice 5/9), a pratio ga je Kovačević koji je 11 od svojih 15 poena postigao u drugoj četvrtini. Treba istaknuti i Marčinkovića koji je uz 9 poena imao isto toliko skokova te po 3 asistencije i ukradene lopte. Na drugoj strani polufinalist lanjskog prvenstva Slovenije imao je jedino Davisa s 24 poena.

- Utakmica je bila rastrgana. Kad smo bili strpljivi i koncentrirani to je dobro izgledalo, a kad smo kretali u individualna rješenja van dogovora to je najčešće rezultiralo izgubljenim loptama – rekao je trener Splita Vladimir Anzulović.

Izgubljenih je lopti kod Splita bilo puno (23), ali srećom po domaćina to se po rezultatu nije vidjelo.

- Momčad je nova, principi su novi i trebat će igračima vremena da usvoje ono što tražim od njih. Hvala publici na podršci, čak sam dojma da su joj se igrači ponekad previše htjeli svidjeti, no ne mogu im zamjeriti – dodao je Anzulović.

U nedjelju na Gripe stiže Cedevita u okršaju domaćeg prvenstva. Trijumf nad Rogaškom najbolja je pozivnica gledateljima da napune dvoranu i da se pobjednički niz „žutih“ nastavi.

Prije početka utakmice tribine su pozdravile Nikolinu Šustić, svjetsku prvakinju u trčanju na 100 km, baš kao i na prethodnoj domaćoj utakmici plivačku maratonku Dinu Levačić.

Nikolini je u ime kluba igrač Mate Kalajžić uručio buket.

SPLIT – ROGAŠKA 81:69 (17:16, 25:14, 19:17, 20:22)