Košarkabravo!

Otvaranje iz snova: žuti nastavili sa pobjedama, pali i Slovenci

10. listopada 2018. - 23:35
split_rogaska6-101018

Četvrta utakmica u sezoni i četvrta pobjeda košarkaša Splita. Na Gripama je pala Rogaška pa „žuti“ u Drugoj ABA ligi sada imaju omjer 3-0, čime su svakako istaknuli kandidaturu za jednu od vodećih pozicija kada se bude odlučivalo o ulasku u viši rang.

Samo u prvoj četvrtini Splićani su se mučili s organizacijom napada, a onda su u drugoj krenuli i odvojili se na plus 11 (34:23). Koš koji im je to omogućio posebno je razgalio domaće navijače. Veljačić je ukrao loptu na suparničkoj polovici, nekako zadržao loptu unutar terena i dodao Kovačeviću koji je s 8 metara odigrao „alley-oop“ za Cobbinsa, a ovaj zakucao za delirij u dvorani.

Gosti su se primakli na 34:30, a onda je Split uzvratio serijom 20:5 kojom je sredinom treće četvrtine poveo s najvećih 54:35. U tom je di...

24. travanj 2024 12:19