Košarkadrama na gripama

Splićanke slavile u dalmatinskom derbiju

8. prosinca 2018. - 19:22
split_zadar17-150818

Ni poslije devetog kola košarkašice Splita ne znaju za poraz u Prvenstvu Hrvatske nakon što su u derbiju na Gripama svladale Zadar. Ako ćemo iskreno, kvalitetom derbi nije opravdao očekivanja, ali zato dramatičnošću i preokretima apsolutno jest.

Zadranke su u 17. minuti vodile 40:25 i u tim trenucima baš ništa nije ukazivalo na pobjedu Splita. Gošće su izgledale bolje, njihova igra tečnije, dok je Split bio vrlo propustan u obrani, a u napadu je stvari uglavnom rješavao individualno. Zadranke su dominirale u reketu i prelako zabijale, često ostajući same ispod obruča, bolje su trčale u kontri i gubile manje lopti.

Vodio je Zadar i 50:41, pa onda 54:47 što je bio rezultat s kojim se ušlo u zadnju četvrtinu, ali nije bilo dovoljno. Serijom 17:3 Splićanke su okrenule na p...

25. travanj 2024 09:15