Košarkavrijedni bodovi

Briljantnih posljednjih sedam minuta žutih za pobjedu u Osijeku

9. prosinca 2018. - 21:09
split_zadar1-121118

Serijom 22:9 u posljednjih sedam minuta košarkaši Splita iščupali su pobjedu u Osijeku. Većim dijelom susreta „žuti“ su se mučili i bili podređeni raspoloženom suparniku predvođenom slovačkim reprezentativnim playmakerom Ihringom te u reketu centrima Gospićem i Abuom.

Split je otvorio sa zaostatkom 19:6, a prvi je koš zabio poslije gotovo pet minuta igre. Nekako je Split brzo okrenuo na 22:21 i bilo mu je to posljednje vodstvo sve do zadnje minute.

U trećoj četvrtini Osijek se počeo odvajati na deset razlike i kontrolirati rezultat, pa tako i početkom zadnje dionice. Tricom Perića domaćin je sedam minuta prije kraja poveo 66:56 i naizgled odlučio pobjednika. No nakon toga Osijek je stao, pritom promašivši nekoliko otvorenih trica kojima je mogao slomiti Splićane.