Košarkaiznad obruča

'Žuti' sa skraćenom rotacijom ugasili 'sunce': žilave Slovence na Gripama slomili u završnici susreta

12. prosinca 2018. - 21:16
split_helios17-121218

Nakon tri poraza u nizu košarkaši Splita vratili su se pobjedama u regionalnoj ligi. Žrtvu su pronašli u Helios Sunsima koje su na Gripama slomili serijom 12:3 za vodstvo 74:63 šest minuta prije kraja. Gabrić je ubacio tricu, a Cobbins i Marčinković dvicu za, pokazat će se, nedostižnih plus 11.

Mogao je odahnuti trener „žutih" Vladimir Anzulović jer je njegova momčad dvaput prosula deset razlike (22:12, 36:26), nakon što je u prvoj četvrtini vukao Kedžo s 12 poena, a u drugoj Kovačević s 10. Gosti iz Domžala su koncem treće četvrtine nošeni Mahkovicem i Pašajlićem poveli 53:51.

Do vodstva Splita 62:60 početkom posljednje dionice utakmica je još bila sasvim otvorena, a onda je uslijedila opisana serija koja je odlučila pobjednika. Inače, Splitu je i u ovom susretu r...

19. travanj 2024 12:13