'To je šut koji moram pogoditi, kratko i jasno': prvaci doživjeli drugi uzastopni poraz na domaćem parketu

28. prosinca 2018. - 12:25

Od pet NBA utakmica koje su odigrane u noći s četvrtka na petak dvije su odlučene sa zvukom sirene; u Sacramentu je Bogdan Bogdanović pogodio tricu za pobjedu Kingsa 117-116 protiv gostujućih Los Angeles Lakersa, a u Oaklandu su Golden State Warriorsi doživjeli drugi uzastopni poraz, jer je Kevin Durant promašio otvorenu dvicu te Portlandu omogućio slavlje sa 110-109.

Iako su Los Angeles Lakersi u Sacramento doputovali i, prvi put ove sezone, igrali bez ozlijeđenog vođe LeBrona Jamesa, kad je na 6:44 minuta do kraja utakmice Tyson Chandler zakucao iz 'alley oop' dodavanja Lonza Balla za vodstvo gostiju 104-89, ništa nije upućivalo na veliki preokret. No, u samo dvije minute su Kingsi uspjeli svesti zaostatak na pet koševa, a na 2:50 prije kraja došli su i na -1 (107-108).