KošarkaHT Premijer liga

Šibenčani ostvarili prvi cilj: matematički osigurali opstanak, ali mogu i do play-offa

6. travnja 2019. - 23:13
sibenik_skrljevo12-300319

Unatoč porazu u Zaboku, košarkaši Šibenika dva kola prije kraja osnovnog dijela prvenstva i matematički su osigurali ostanak u ligi. Razlog tome su porazi Alkara i Hermesa dvaju glavnih konkurenata za pretposljednje mjesto na tablici koje vodi u kvalifikacije.

Dapače, 'narančasti" još uvijek imaju vrlo dobre izglede za plasman u play off, naročito ako u idućem kolu na gostovanju pobijede Bosco, koji je već spakirao kufere za odlazak u niži rang.

Mogla je momčad trenera Mira Jurića slaviti i u Zaboku da nije odigrala katastrofalnu četvrtu četvrtinu. Šibenčani su u posljednju dionicu utakmice ušli s plus šest (61:55). No, onda su uslijedile minute koje se nikako neće prikazivati na košarkaškim akademijama kao pozitivni primjeri.'Građani' su bili potpuno bezidejni u napadu, što n...

19. travanj 2024 08:35