Oproštaj legendi: Nowitzki i Wade oduševili u posljednjim utakmicama karijere

10. travnja 2019. - 12:14

Dvojica košarkaških velikana, Dirk Nowitzki i Dwyane Wade u utorak su odigrala svoje posljednje domaće utakmice u karijeri u NBA ligi, a obojica su se od svojih navijača oprostila s pobjeda u kojima su postigli po 30 poena.

Nowitzki, koji je čitavu karijeru, odnosno 21 sezonu, proveo u Dallas Mavericksima s kojima je 2011. osvojio NBA naslov te bio MVP finala, od svojih se navijača oprostio 120-109 pobjedom protiv Phoenix Sunsa. Suigrači su ga na početku utakmice "hranili" loptama, a sjajni je Nijemac pogađao svoje prepoznatljive šutove iz svih pozicija.

Prednost Mavsa rasla je u prvom poluvremenu do najvećih 32, a na poluvremenu je bilo 30 razlike (68-38). Ipak, gosti iz Phoenixa su se sredinom četvrte četvrtine primakli na 107-103, ali se tada Luka Dončić pobrinuo da njegov v...

24. travanj 2024 04:20