Sport Košarka

bistavi gabrić

Žuti stigli do pobjede u furioznom drugom poluvremenu

Kakva je dva dijametralno suprotna lica pokazao Split u prvom odnosno drugom poluvremenu najbolje govori podatak da je više koševa točnije 28 zabio u na kraju ključnoj trećoj četvrtini u kojoj je napravio preokret, nego zajedno u prve dvije kada ih je postigao 27! A od 12. minute "žuti" su do kraja susreta ukupno primili samo 35 koševa.

Prvih 20 minuta u potpunosti je pripalo gostima. Bilo je to jedno od najlošijih poluvremena "žutih" u posljednje vrijeme, blijedo, s mnogo pogrešaka. Niti su izgledali kao momčadi, niti je u njoj bilo ijednog raspoloženog pojedinca.

U prvom dijelu šut za tri Splita bio je 0-9, a neriješiva enigma domaćinu bio je Miloš Popović. U prvih 11 minuta susreta robusna četvorka Lovćena imala je isto toliko koševa, šest skokova, te po dvije asistencije i ukradene lopte, a stigao se požrtvovno za loptom baciti i u četvrti red tribina. Međutim, tada su gosti polako počeli ostajati bez daha, a s njima i Popović.

Katalizatori preokreta u smislu realizacije u drugom poluvremenu bili su prije svih Gabrić, potom Bajo, a zatim i Perković. Gabrić je svih svojih 17 koševa zabio u nastavku. U prvih šest minuta nastavka "žuti" su pogodili čak pet trica, tri Gabrić i dvije Bajo. Otvorili su Splićani treću dionicu serijom 25:8 za 52:44. Primakli su se opet gosti na 52:49, ali tada je štafetu preuzeo razigrani Perković. Odveo je Split na plus 11, 66:55 sedam minuta prije kraja, a njegov koš za 71:59 označio je i kraj svih nada gostiju.

- Reći da smo slabo otvorili utakmicu je suvišno. U gostima kada ovako kreneš u utakmicu teško se vratiš. Otvorili smo susret bez koncentracije. Šut nam je dao samopouzdanje u nastavku – rekao je trener Splita Ante Grgurević. U igru nije ulazio mladi Perasović.
- Zato što sam ocijenio tako – pojasnio je Grgurević.

Gostujući strateg Zoran Kaščelan je između ostalog kazao.

- U prvom poluvremenu smo bili izuzetno energični, a poklopilo se da smo imali sreće, da su promašili neke šuteve. To nam je dalo zraka. U drugom dijelu susreta je to bila drugačija priča. Nije me iznenadilo što je Split počeo pogađati. Kvalitet je ipak došao od izražaja. Po meni je Split po rosteru sigurno u top 4 ove lige. Bit će Split još bolji kada se uigra.

Split – Lovćen 1947 Bemax 72:63

Split – Dvorana na Gripama. Gledatelja 400.

Utakmica 3. kola ABA 2 lige: Split – Lovćen 1947 Bemax 72:63 (14:24, 13:12, 28:15, 17:12).

Suci: Babić, Marić (obojica iz BiH) te Škrbec (Slovenija).

Split: Perković (14), Kalajžić (6), Kedžo (10), Gabrić (17), Cunningham, Runjić (2), Marčinković (6), Perasović, Bajo (13), Vrgoč, Morris, Rikić (4).

Lovćen: Latković (9), Diplaros (5), Hadžibegović (5), Vrbica (9), Parača, Mar. Kovačević, Lopičić (4), Vučinić (3), Popović (16), Đukanović (12), Darbaidze, Ekoume