Košarkaaba druga liga

Čudesan preokret 'žutih' u zadnjoj četvrtini: cijelu se utakmicu mučili, a onda došli do slatke pobjede

28. studenog 2019. - 21:49

Kad je u 31. minuti Đorđe Lelić „s parkinga“ stavio jednu od brojnih trica Rogaške za vodstvo gostiju 64:49, vjerojatno nitko na Gripama ni kunu ne bi stavio na pobjedu Splita. No dogodilo se upravo to! Čudesnom serijom 30:9 „žuti“ su preokrenuli susret i došli do slatke pobjede koja ih vraća u igru za doigravanje Druge ABA lige.

Nakon tri četvrtine slabe igre u kojoj je domaćin konstantno hvatao minus trener Ante Grgurević napokon je pronašao pravu petorku s Rebićem, Runjićem, Marčinkovićem, Gabrićem i Rikićem. Ušlo je par trica koje su pokrenule splitski napad, dok na drugoj strani Rogaška, koja je do tog trenutka ukrcala 12 trica, više nije mogla pogoditi ništa. Stali su i Ferme i Lelić koji su zajedno stavili devet komada. Malo-pomalo Split je topio prednost slovenske...

20. travanj 2024 06:49