Košarkabriljantni perković

Luda utakmica na Gripama: 'žuti' se vratili iz ponora, a onda umalo prosuli veliku prednost

3. prosinca 2019. - 22:02

Košarkaši Splita u ludoj su utakmici protiv Heliosa došli do četvrte uzastopne pobjede i s omjerom 5-5 vratili se u utrku za doigravanje ABA lige 2. Kažemo „ludoj“ jer kako drugačije opisati to što je Split već u prvoj četvrtini gubio 18 razlike, u trećoj vodio plus 17 i onda u zadnjoj prelomio nakon što su gosti gotovo ušli u egal.

Utakmicu života odigrao je Toni Perković s 35 poena uz fantastičan šut iz igre 15/19, šest asistencija i tri skoka. Perković, koji nije bio u početnoj petorci, vukao je „žute“ cijeli susret, počevši od sedme minute u kojoj je Split gubio – 6:24! Zahvaljujući izgubljenim loptama i sveopćoj konfuziji domaćeg sastava, gosti su izgledali kao Phoenix, a ne Helios Sunsi.

A onda je krenuo Perković. Priključio mu se Gabrić i u manje ...

23. travanj 2024 12:49