Detroit nadomak konferencijskom finalu

11. svibnja 2008. - 14:41

Košarkaši Detroit Pistonsa nadomak su plasmanu u finale doigravanja Istočne konferencije NBA lige. Sinoć je Detroit u gostima svladao Orlando Magic 90:89, i sada Pistonsi vode sa 3:1 u pobjedama.

Početkom treće četvrtine Orlando je imao 15 poena prednosti (63-48), no Detroit je uspio napraviti preokret i na kraju je sve odlučeno u posljednjim sekundama susreta. Detroit je do vodstva 90:89 došao devet sekundi prije kraja utakmice, zahvaljujući košu Tayshauna Princea. Zadnji napad Orlanda nije uspio iskoristiti Hedo Turkoglu, koji je u posljednje četiri minute zabio 11 od svojih 20 koševa.

Kod Detroita, koji je igrao bez ozlijeđenog Chaunceya Biillupsa, najbolji je bio Richard Hamilton sa 32 koša. Tayshaun Prince je dodao 17, a Rasheed Wallace 16 poena.