Slalom (Wengen): Kostelić treći, Natko startao 72. u cilj ušao 20.

18. siječnja 2009. - 15:33

Hrvatski skijaš zauzeo je odlično treće mjestu u petom slalomu sezone voženom u švicarskom Wengenu. To je Ivici Kosteliću peti put da se našao na pobjedničkom postolju u Wengenu. Prvo i drugo mjesto osvojili su Austrijanci, prvi je bio Manfred Pranger koji je vodio i nakon prve vožnje, dok je drugi bio pobjednik Adelbodena Reinfried Herbst.

Za pobjednikom je Ivica zaostao 39 stotinki. Ovim rezultatom hrvatski je skijaš skočio na treće mjesto u ukupnom poretku Svjetskog kupa, preskočivši Norvežanina Svindala koji nije uspio doći do cilja u jučerašnjoj utrci, i Švicarca Carla Janku koji nije nastupio.

Odličan dan Hrvata upotpunio je 22-godišnji Zagrepčanin Natko Zrnčić-Dim koji je sa startnim brojem 72 (posljednjim!) ušao u drugu vožnju i na kraju završio kao dvadese...

20. travanj 2024 16:09