Ostalost.moritz

Senzacija na Svjetskom skijaškom prvenstvu: malo poznata Austrijanka došla do pobjede, Popović izletila

7. veljače 2017. - 18:30
stmoritz.JPG

Prvog dana natjecanja na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju u švicarskom St. Moritzu senzaciju je priredila 27-godišnja Austrijanka Nicole Schmidhofer, koja je pobijedila u superveleslalomu i tako je ostvarila najveći uspjeh u karijeri.
Schmidhofer je dosad samo dva puta bila na postolju u utrkama Svjetskog kupa (20.01.2013. u Cortini d'Ampezzo bila je druga u superveleslalomu, a 24.01.2014. u Cortini je bila treća u spustu), a ove sezone najbolji rezultat ostvarila je prije 16 dana kada je u Garmisch-Partenkirchenu bila četvrta u superveleslalomu.

Srebro je pripalo Tini Weirather iz Lihtenštajna, koja je zaostala 33 stotinke, a najveća favoritkinja Švicarka Lara Gut, koja ove sezone ima tri pobjede u superveleslalomu, osvojila je broncu sa 36 stotinki zaostatka.