OstaloEuropsko prvenstvo

Šteta propuštene prilike: vodile 2:0 i na kraju pale u ruletu petog seta

22. rujna 2017. - 23:50

Kakva šteta, hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija prosula je vodstvo od 2:0 u setovima na putu do poraza na startu Europskog prvenstva koje se održava u Gruziji i Azerbajdžanu. U prvoj utakmici skupine B koja se igra u Tbilisiju Hrvatice su izgubile od Bjelorusije 3:2 (10:25, 15:25, 25:21, 25:20, 15:9) iako su ukupno osvojile deset poena više. U prva dva seta bila je to klasična dominacija Hrvatske.

Neočekivano lako razbile su Bjeloruskinje i „prošetale" se do vodstva 2:0. Odmah su krenule jako s 5:2 i 9:4, a nakon 12:7 ubacile su u još višu brzinu, dok je drugi set bio izjednačen samo do 8:7 za naše. Tada je krenula sreija 8:1 za odlazak na 16:8. U trećem setu Hrvatska ni jednom nije vodila, ali je zato u četvrtom imala 16:12 i 19:17. Nakon što su i to prokockale, Hrvatice s...

16. travanj 2024 17:33