Galeb srebrnih krila: Splićanin Mikulić osvojio titulu svjetskog viceprvaka

Piše R. R.
20. listopada 2017. - 19:46
Ivan Mikulić, izbornik Mladen Tomić i kondicijski trener Marko Telenta

Ivan Mikulić osvojio je srebrnu medalju na 7. Svjetskom parataekwondo prvenstvu u Londonu nakon što je u finalu kategorije K44 M+75kg sa 19-35 izgubio  od Rusa Aliskhaba Ramazanova.

Iako porazom u finalu Mikulić nije uspio obraniti zlato s prošlog Svjetskog prvenstva u turskom Samsunu, samim plasmanom u finale član Taekwondo kluba "Galeb" iz Splita vratio se na vodeće mjesto WT Svjetske rang liste u svojoj kategoriji tjelesnog oštećenja čime je potvrdio da je A kandidat za nastup na 16. paraolimpijskim igrama 2020. u Tokiju.

Do nastupa u finalu Mikulić je  sa  30-7 pobijedio Britanca Matta Busha , a zatim sa 26-5 i Turčina Bayrama Kayandu da bi u neizvjesnom polufinalu sa 26-22  nadvisio Evana Medella  iz SAD-a.

Mikulić je bio jedini naš natjecatelj s kojim su u Londonu bili iz...

19. travanj 2024 22:55