OstaloIPC Svjetsko plivačko prvenstvo

Splićanin donio prvu medalju za Hrvatsku: Rađa osvojio broncu na 100 metara leđno

5. prosinca 2017. - 23:33
plivaci_cipal-161110

Četvrtog dana IPC Svjetskog plivačkog prvenstva za osobe s invaliditetom u Mexico Cityju Ante Rađa je osvojio broncu na 100 m leđno osvojivši prvu medalju za Hrvatsku na prvenstvu. Rađa je bio treći s rezultatom 1:18.10. Novi svjetski prvak je Brazilac Pereira Italo s rezultatom 1:13,77, dok je srebro osvojio Argentinac de Andrade Matias s vremenom od 1:15.39.

U srijedu nastupa Kristijan Vincetic na 100m leptir. Svjetsko prvenstvo se prvotno trebalo održati u rujnu, ali je zbog potres pomaknuto za početak prosinca.

- Pomicanje početka prvenstva je dovelo i do otkaza pojedinih reprezentacija, tako da su povećane šanse našim plivačima da uđu u borbu za medalje. Vincetić pliva 100 i 400 slobodno i 100 leptir a Rađa 50 slobodno i 100 leđno. Očekivana su finala u svim disciplinama. Os...

19. travanj 2024 09:32